Як не бути дратівливим туристом: поради від місцевих жителів
Джерело: .unian.ua
Користувачі Reddit розповіли, яка поведінка туристів найбільше їх дратує.
Такі популярні туристичні напрямки, як, наприклад, Іспанія, Італія або Японія, просто ваблять натовпи мандрівників, що призводить до сплеску надмірного туризму. Це явище, своєю чергою, викликає праведний гнів місцевих жителів, чий звичний уклад життя руйнується – від неспокійного сну до відсутності вільної нерухомості та високих цін на всі послуги.
Утім, кожен турист, вирушаючи навіть на найпопулярніший напрямок, може трохи пом’якшити удар, з повагою ставлячись до місцевих жителів і їхніх традицій. Користувачі Reddit розповіли, яка поведінка туристів найбільше їх дратує.
Скаржаться на їжу в ресторанах-пастках для туристів
“Вони йдуть у ресторани-пастки для туристів, а потім скаржаться, що їжа погана і ціна завищена”, – поділився один із користувачів.
Справді, у кожному популярному місті є такі ресторани, орієнтовані суто на “обман” туристів – вони зазвичай розташовані біля популярних пам’яток, занадто нав’язливо заманюють туристів, а меню викликає підозру. Їжа в них зазвичай не найсмачніша і не має нічого спільного зі справжньою локальною кухнею, а ціни – непомірно високі.
Бувалі туристи радять у пошуках хороших ресторанів трохи відходити від найтуристичніших локацій, а також звертати увагу, чи багато місцевих мешканців там харчуються – вони-то точно знають, чи гарне це місце.
Галасують, бешкетують і вимагають особливого ставлення
Ще один користувач, який проживає в туристичному районі, викотив цілу пачку претензій туристам – і всі вони стосувалися поведінки:
- напиваються до чортиків, починають бійки, чіпляються до офіціанток;
- ігнорують закони і знаки дорожнього руху, паркуючись у заборонених місцях;
- вимагають особливого ставлення;
- обходять черги в супермаркетах або займають місце, залишаючи візок на касі;
- голосно кричать ночами на вулицях.
Інший користувач також поскаржився на гучну музику, яку вмикають туристи.
“Найбільше мене дратували німецькі туристи, які слухали німецький реп на пляжі та були занадто гучними. Звісно, пляж – це не бібліотека, але ми намагаємося нікого не турбувати. У німецьких парках повно студентів, які вмикають гучну музику, наче це місце належить тільки їм. У Болгарії ви здебільшого насолоджуєтеся музикою, яка лунає з довколишніх барів і кафе, або вмикаєте що-небудь тихо”, – зазначив автор повідомлення.
Не поважають місцеву культуру
“Змінюють культуру місця. Я був на Криті, й кожна будівля була британським пабом, скрізь була британська їжа, туристи порушували закони (були й п’яні)”, – додав ще один користувач.
Також він поскаржився на вандалізм, коли як туристи, так і місцеві жителі спотворюють історичні пам’ятки всілякими написами.
Сприймають міста тільки як тло для фото
“Я бачила багато туристів, які ставилися до місцевих жителів як до неігрових персонажів під час відпустки своєї європейської мрії. Наприклад, я зупинилася, щоб перевірити свій телефон і нагодувати дитину у візочку, а жінка попросила мене відійти, щоб вона могла сфотографувати мечеть позаду мене. Хоча для вас це відпустка, яка, можливо, буває раз у житті, пам’ятайте, що ми тут живемо своїм повсякденним життям”, – порадила одна з користувачок.
Чіпляються до місцевих дівчат
Одразу кілька користувачів зазначили, що на відпочинку в багатьох чоловіків-туристів чомусь прокидається нездорова маскулінність, а тому вони починають чіплятися до дівчат, викрикуючи сальні фрази і часом навіть намагаючись схопити їх за частини тіла, абсолютно неадекватно сприймаючи відмову.
Підписники зазначили, що такі туристи ніби змагаються в кількості жінок, яких їм вдасться спокусити за відпустку, сприймаючи їх лише як “колекційні картки”.
“Це було схоже на те, наче мене оточила купка ледарів-мавп, які приймають віагру нон-стоп”, – резюмував один із користувачів, який упродовж чотирьох місяців працював на одному з курортів у Хорватії.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам порадили перед поїздкою в нове місце хоч трохи вивчити інформацію про місцеві закони і традиції, а також пару стандартних фраз тутешньою мовою, щоб заслужити прихильність місцевих жителів.