Як допомогти дитині менше часу проводити в телефонах та бути активним: поради МОЗ
Джерело: life.pravda.com.ua
Сучасні діти часто використовують гаджети не лише для розваг, а й навчання. Водночас надмірне “залипання” в телефонах та інших пристроях може завадити їм займатися фізичною активністю, що негативно впливає на загальний стан здоров’я.
У Всесвітній організації охорони здоров’я радять батькам слідкувати за тим, щоб діти менше часу проводили перед екранами електронних пристроїв.
Як розповідають у МОЗ, перевагами зменшення кількості екранного часу є:
- покращення якості сну;
- зміцнення фізичного та психічного здоров’я;
- збільшення часу для ігор та дослідження світу.
Фахівці ВООЗ також радять більше часу проводити за активними іграми та забезпечувати якісний, достатній за тривалістю сон, що допоможе дітям рости здоровими.
Крім того, обмеження екранного часу може допомогти стежити за тим, який контент дитина “споживає” в інтернеті та соцмережах.
ВІДЕО ДНЯ
За рекомендаціями ВООЗ, діти до 2 років узагалі не мають використовувати гаджети. Малюки віком до 4 років можуть використовувати електронні пристрої не більше однієї години на день.
Щодо старших дітей та дорослих існує обмеження – максимум дві години щоденно за екранами.
Водночас, зважати варто не лише на кількість часу, проведеного за гаджетами, а й якість взаємодії. Досі частина українських дітей навчаються в дистанційному форматі, отож проводять більше часу за комп’ютерами та планшетами.