Випадок правця на Черкащині: хвора дитина перебувала на лікуванні понад три місяці

Цього року на Черкащині було зареєстровано випадок захворювання на правець у 13-річної жительки Уманського району.

Хвора дитина внаслідок важкого стану, за рахунок проявів основного захворювання та неврологічної симптоматики понад три місяці перебувала на лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради».

Завдяки вчасній та професійно наданій медичній допомозі стан хворої дівчинки поліпшився. Наразі дитина вдома у задовільному стані, на стан здоров’я не скаржиться. Але шлях до стабілізації її стану був досить довгим та складним.

При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

Єдиний захист від правця – вакцинація

Правець – інфекційне захворювання з високими ризиками летальності. У світі щороку від правця помирає понад 160 тисяч осіб.

Нагадуємо, що надійним методом захисту від правця є вакцинація!

Для профілактики захворювань на правець використовуються такі вакцини:

  • АКДП – вакцина для профілактики кашлюка, дифтерії і правця. Комбінована вакцина застосовується для планових щеплень дітей у віці 2,4,6,18 місяців за Календарем профілактичних щеплень;
  • АДП – вакцина для профілактики дифтерії і правця. Комбінована вакцина застосовується для щеплень дітей за Календарем у віці 6 років;
  • АДП-м – вакцина для профілактики дифтерії і правця зі зменшеним вмістом антигену застосовується дітям планово у віці 16 років, а надалі кожні 10 років.

Дитина, яка має повний курс щеплень, захищена від правця. Якщо з якихось причин дитина не отримала щеплення у віці до 6 років 11 місяців 29 днів, їй призначається індивідуальний курс, який передбачає три щеплення АКДП  з інтервалом після кожного в місяць і ревакцинацією через 6 місяців.

Діти старше 7 років, які не мають щеплень від правця, щеплюються  вакциною АДП-м триразово з інтервалом між 1-им і 2-им щепленням – місяць і між 2-им та 3-ім щепленням – 6 місяців.

Якщо дитина пропустила одне з обов’язкових щеплень, не потрібно розпочинати курс спочатку, незалежно від того, скільки часу минуло від останньої ін’єкції. Необхідно надолужити ті ін’єкції, яких не вистачає, з дотриманням мінімальних  інтервалів.

Усі вищезазначені вакцини інактивовані, тому вони можуть бути рекомендовані практично всім особам.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Звертаємося до батьків: ні в якому разі не нехтуйте вакцинацією! Правець – це смертельно небезпечна недуга. Завдяки професійним діям спеціалістів цю тринадцятирічну дівчинку вдалося врятувати. Медикаментозна седація, штучна вентиляція легень, дороговартісні ліки, тривала реабілітація – ось що пережила дитина. І всіх цих страждань можна було уникнути, якби дівчинка була щеплена.

Здоров’я та життя ваших дітей у ваших руках, не забувайте про це. Бережіть себе та своїх рідних! Адже далеко не кожен випадок правця має щасливий кінець.

Про це інформують у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Джерело