Вчені вважають, що одні акули здатні їсти менших – дослідження

Джерело: life.pravda.com.ua

Науковці із США вважають, що зафіксували перший випадок поїдання однією акулою іншої. Доказом цього є незвичайна активність трекера вагітної акули, за допомогою якого вчені 5 місяців стежили за твариною.

Неочікуване зникнення однієї зі своїх піддослідних змусило групу вчених проаналізувати зібрані дані, аби з’ясувати долю рибини. Вони дійшли висновку, що акулу з’їв більший родич.

Результати дослідження науковців під керівництвом докторки Брук Андерсон з Департаменту якості навколишнього середовища штату Північної Кароліни опублікували у журналі Frontiers in Marine Science, повідомляє CNN.

Як науковці стежать за акулами?

Американські дослідники вже понад 10 років вивчають акул.

“Останні 10 років ми стежили за десятками морських акул і зараз працюємо над аналізом даних, щоб визначити найважливіші середовища проживання популяції, які можуть бути пріоритетними для їхнього збереження”, – каже Андерсон.

ВІДЕО ДНЯ

Команда морських біологів виловлює морських акул і кріпить на їхній тілах по два трекери, які передають дані супутниковим зв’язком, передавачі та висувну супутникову архівну мітку.

Дослідники прикріплюють трекери до тіла риби Брук Андерсон/Instagram Морські науковці з маленькою акулою Брук Андерсон/Instagram Вчені зловили акулу Брук Андерсон/Instagram

Завдяки цими пристроям науковці можуть встановлювати поточне місцеперебування акули, коли її плавники розташовані над поверхнею океану. Висувні мітки вимірюють глибину та температуру океану, а також зберігають дані до того часу, поки вони не будуть передані через супутник.

Що сталося з вагітною акулою?

У жовтні 2020 року таким способом науковці протягом п’яти місяців спостерігали за вагітною морською акулою. Вчені мали особливий інтерес до неї, оскільки намагалися відстежити, які ділянки океану дорослі особини обирають як більш безпечні місця для новонароджених дитинчат.

Однак у березні 2021 року трекер, який розмістили на її тілі, почав передавати дані про незвичайну активність.

Акула довжиною 2,2 метра вночі переважно плавала на глибині від 100 до 200 метрів, а вдень – від 600 до 800 метрів. Тоді температура океану коливалася від 6,4 та 23,5°C.

Але через 158 днів після початку спостереження за вагітною акулою, мітка передала дані про розташування на південному заході від Бермудських островів.

Протягом чотирьох днів у березні 2021 року мітка зареєструвала постійну температуру 22°C на глибині від 150 до 600 метрів. Згодом пристрій піднявся на поверхню води.

Це змусило науковців припустити, що трекер відірвався від тіла акули та плавав поверхнею океану.