Вчені дослідили, як на рибу впливають незасвоєні людиною компоненти антидепресантів

Джерело: life.pravda.com.ua

Антидепресанти успішно використовують в усьому світі для лікування депресії та інших психічних захворювань, як-от обсесивно-компульсивного та посттравматичного стресового розладів.

Водночас вчені виявили, що ці препарати здатні проникати у воду і позначатися на розмноженні та активності риб.

Результати роботи дослідників зі Школи біологічних наук Університету Монаша (Австралія) опублікували в журналі British Ecological Society, пише Science Alert.

Авторів дослідження стверджують, що зростаюча залежність людства від ліків збільшує їхній вплив на природні системи, зокрема сприяє забрудненню довкілля.

Як антидепресанти потрапляють у воду?

Дослідники зазначають, що людський організм не засвоює лікарські засоби повністю, тому частина складу препаратів потрапляє в довкілля разом із сечею переважно в незміненому стані.

ВІДЕО ДНЯ

Наявні очисні споруди не пристосовані до того, аби видаляти ці залишки перед тим, як вони разом із стічними водами потрапляють у довкілля.

“Це означає, що організми у водних шляхах нижче за течією від очисних споруд, ймовірно, купаються в “коктейлі” людських ліків”, – пояснюють науковці.

Протягом останнього десятиліття науковці знаходили в річках, озерах та струмках по всьому світу антидепресанти, зокрема поширений флуоксетин.