Учасники Олімпіади в Парижі готуються до спекотних змагань

Джерело: life.pravda.com.ua

Олімпіада в Парижі може стати “найгарячішою”. Досі найвищу температуру повітря під час Олімпійських ігор зафіксували в Токіо в 2021 році, та цьогорічні змагання можуть встановити новий рекорд.

Аби показати хороші результати, спортсмени шукають способи адаптуватися до аномальної спеки, інформує The New York Times.

Британська асоціація стійкого спорту та австралійська екологічна організація Frontrunners у своєму звіті зазначають, що цьогорічна спека в Парижі потенційно здатна створити додаткові ризики для спортсменів

З останнього проведення Олімпіади в Парижі в 1924 середня температура в липні та серпні в місті зросла на майже 10°C.

Відтак підготовка до змагань вимагає випробування не тільки сили та швидкості спортсменів, а й здатності справлятися зі спекою. Зокрема, це стосується видів спорту, які потребують витривалості, як-от спортивна ходьба, триатлон та марафонські забіги.

ВІДЕО ДНЯ

Тому деяким учасникам, які не звикли до занять спортом за таких умов, доводиться використовувати цікаві способи адаптації.

Акліматизація

Вкрите потом обличчя спортсмена THOMAS COEX/Staff/Getty Images

“Найкращий спосіб підготовки – це акліматизація, яка передбачає тренування під час спеки, а не просто перебування під сонцем”, – сказала медична директорка олімпійської збірної Австралії на Олімпіаді в Парижі Керолін Бродерік.

За словами жінки, повна адаптація до спекотних умов потребуватиме від двох до трьох тижнів тренувань. Однак уже за перші сім днів спортсмени вже зможуть відчути зменшення порогу потовиділення та нижчу частоту серцевих скорочень для того ж рівня навантажень.

Потовиділення

Марафонець під час бігу п'є воду Ramsey Cardy/Contributor/Getty Images

Для комфортного самопочуття під час змагань у Парижі спортсмени також завчасно займаються в імітованих спекотних умовах.

Насамперед це стосується тренувань у місцях з високою температурою та в додаткових шарах одягу.

Раніше цю стратегію випробувала бельгійська команда з хокею на траві під час підготовки до Олімпіади в Токіо. Тоді вони тренувалися в термокамері за температури 50°C.

Дворазовий олімпійський чемпіон і тренер з легкої атлетики Ед Айстоун брав участь у змаганнях за теплої та задушливої погоди Сеулі в 1988 році та Барселоні 1992 року.

Тепер він спеціально готує американських бігунів до спекотних та вологих умов: марафонці Коннер Мантц і Клейтон Янг проводять від 20 до 30 хвилин у сауні після тренувань кілька разів на тиждень.