У відпустку на два тижні з однією валізою: досвідчена туристка доводить, що це реально
Джерело: .unian.ua
Тревел-блогерка дала 13 чарівних порад, як вмістити всі свої речі в одну ручну поклажу.
Поки авіакомпанії все частіше змушують туристів доплачувати за багаж, туристи, які бажають заощадити на відпочинку, шукають все нові способи максимально компактно упакувати свої речі.
Тревел-блогерка з Нью-Йорка Брекке Флетчер у своєму блозі на Lonely Planet розповіла, як вирушити у двотижневу подорож лише з однією сумкою категорії “ручна поклажа”, при цьому вмістивши все необхідне.
1. Складіть список. “Не намагайтеся почати процес пакування, не записавши всі речі, які ви хочете взяти або які вам необхідні. Зробіть його ще ефективнішим, записавши вбрання на кожен день або ніч поїздки”, – радить мандрівниця.
2. Не купуйте, позичайте. Туристам, у яких немає підходящої валізи для конкретної поїздки, Брекке радить позичити її в когось із друзів. Якщо ж вам потрібна власна нова валіза, варто вибрати оптимальну і дочекатися знижок, щоб купити її за найвигіднішою ціною.
3. Комбінуйте. “Сплануйте легкий капсульний гардероб – кожен верх має поєднуватися з кожним низом. Ви значно скоротите свій список речей, якщо заздалегідь скоординуєте окремі речі”, – каже авторка матеріалу.
Зокрема, варто обирати одяг кольорів, які добре поєднуються один з одним, наприклад, чорний, темно-синій, білий і сірий, додавши один або два предмети сміливіших кольорів для гостроти.
4. Універсальне взуття. Експерт зазначає, що взуття зазвичай займає багато місця, тому його варто підбирати особливо обдумано.
“Одягніть у дорогу найоб’ємнішу пару й упакуйте що-небудь інше ошатне та ще одну пару поменше на кожен день”, – радить Брекке.
При цьому простір усередині взуття можна використовувати ефективно для зберігання шкарпеток, шнурів, пляшок та інших предметів, попередньо загорнувши їх у пластикові пакети.
5. Генеральна репетиція. “Щойно ваш список буде готовий і ви визначитеся з багажем, настав час витягти все з шафи, ящиків і аптечки, щоб зрозуміти, про яку кількість речей ідеться. Це допоможе вам реалістично оцінити, скільки речей ви дійсно можете туди втиснути”, – пояснює блогерка.
6. Придбайте дорожні набори для пакування. Експертка зазначає, що такі компресійні набори стискають речі достатньо, щоб вмістити кілька додаткових речей у сумку. Також такі набори допомагають “організувати” свої речі.
7. Залиште косметику вдома. “Пакування сонцезахисного крему чи шампуню та іншого звичайного косметичного приладдя витрачає цінний простір на речі, які легко знайти в дорозі. Купіть кілька маленьких, багаторазових пляшечок для всього, без чого ви не можете жити, і переконайтеся, що вони поміщаються в невеликий пластиковий пакет”, – радить мандрівниця, додаючи, що частину засобів можна купити в місцевих аптеках.
8. Порядок заповнення. “Це здається очевидним, але завжди спочатку пакуйте найбільші необхідні речі. Потім заповнюйте прогалини дрібнішими речами. Використовуйте кожен доступний кубічний сантиметр у вашій валізі”, – каже Брекке.
9. Одягайте в дорогу об’ємні речі, прикраси та аксесуари. Одягнувши на борт літака такі речі, як светри та шарфи, ви заощадите трохи місця у валізі, а також матимете стильний вигляд, пояснює вона.
10. Періть. Постарайтеся організувати під час подорожі прання деяких найпоширеніших елементів гаредеробу (шкарпетки, білизна, майки), чи то в раковині, чи то в місцевій пральні або у вашому орендованому житлі, купивши мийний засіб на місцевому ринку, радить блогерка.
11. Зберігайте все в смартфоні. Замість того, щоб тягнути з собою книжки, мапи та купу друкованих документів, експертка радить туристам завантажувати на свій смартфон книжки, серіали, музику, оффлайн-карти та інші необхідні файли. Також вона рекомендує робити фотографії або скріншоти всього, що ви хочете запам’ятати під час поїздки.
12. Упакуйте ще одну сумку. Візьміть із собою компактну тканинну сумку, якщо ви плануєте робити покупки або привезти щось додому.
13. Зберіть усі особисті речі. Усе, що вам знадобиться в дорозі (шнури для зарядки, зволожувальний крем, дезінфекційний засіб, ліки, косметику), Брекке радить скласти в один пакет, який завжди можна буде легко дістати і тримати під рукою.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли, у яких авіакомпаній Європи найжорсткіші правила перевезення ручної поклажі.