Туристам розповіли, як не втратити контроль над своїми відпускними грошима ще в аеропорту

Джерело: .unian.ua
Четверо з п’яти мандрівників з радістю починають витрачати гроші в аеропорту одразу після проходження контролю безпеки.

Навіть незважаючи на те, що більша частина товарів у duty free в аеропортах – це грабіж, багато пасажирів починають витрачати свій відпускний бюджет саме там.

Так, четверо з п’яти (або 80%) відпочивальників з Великої Британії не можуть дочекатися, щоб почати витрачати свої відпускні гроші одразу після проходження контролю безпеки, пише The Independent з посиланням на дані свіжого дослідження Tesco Bank.

При цьому п’ята частина пасажирів (або 20%) зізналися, що витрачають в аеропорту перед вильотом у середньому 50 фунтів стерлінгів (близько 64 доларів США). Аналогічна частка людей (або 21%) кажуть, що одразу після від’їзду з дому у відпустку вони витрачають необмежену суму.

А оскільки майже половина (або 45%) відпочивальників вважають, що ідеальний час для прибуття в аеропорт – за три-чотири години до вильоту, це залишає їм достатньо часу для розтрат свого відпускного бюджету після проходження контролю безпеки.

Водночас чверть опитаних (або 24%) заявили, що обов’язково роблять покупки в магазинах безмитної торгівлі перед вильотом.

Один з 11 (або 9%) опитаних заявили, що подорожують тільки з ручною поклажею, а тому купують чимало необхідних для подорожі речей у магазинах duty free, не переймаючись тим, як пронести їх через службу безпеки або вмістити в невелику сумку.

При цьому п’ята частина (або 20%) пасажирів заявили, що навпаки намагаються утриматися від витрат або покупок в аеропорту чи на вокзалі, щоб зберегти бюджет на відпустку, а 30% намагаються повністю уникати магазинів безмитної торгівлі.

Водночас понад третина (або 36%) туристів завжди обирають каву або чай, третина (або 32%) купують пляшку води, а майже п’ята частина (або 19%) беруть журнал або книгу.

Майже троє з 10 (або 28%) в очікуванні посадки запасаються їжею на винос або закусками, а п’ята частина (або 22%) намагаються закласти достатньо часу для прийому їжі перед від’їздом.

Тільки 3% опитаних заявили, що схильні купувати валюту після проходження контролю безпеки. Решта ж утримуються від цього, оскільки обмінні курси на вокзалах або в аеропортах найчастіше бувають невигідними.

“У більшості людей відпускний настрій вмикається одразу ж, щойно вони виходять за двері. Дуже легко піддатися спокусі витрачати гроші, перебуваючи далеко від дому і використовуючи іншу валюту”, – пояснив глава відділу фінансових послуг в Tesco Bank Іен Доначі.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристів застерегли від поширеної помилки під час бронювання готелів, яка може коштувати їм чималих грошей.