Щоб повернення додому з відпустки не перетворилося на катастрофу: експерти дали цінні поради
Перед від’їздом на відпочинок важливо підготувати будинок до вашої тривалої відсутності.
Збори у відпустку – для багатьох туристів не менш хвилюючий процес, ніж сама подорож. Однак, переповнені емоціями з приводу майбутньої пригоди, люди рідко думають про те, що буде після повернення додому.
Тим часом, експерти видавництва Fodor’s попереджають: якщо не підготувати свій дім до вашої тривалої відсутності, після повернення з відпустки на вас може чекати справжня катастрофа. Щоб уникнути цього, вони також дали покрокову інструкцію з 13 пунктів, що потрібно зробити по дому перед від’їздом у відпустку.
1. Позбавтеся від швидкопсувних продуктів. За три дні до поїздки перевірте, що у вас є в холодильнику, і спробуйте з’їсти все швидкопсувне, наприклад, м’ясо, яйця, овочі та сир. Якщо залишити таку їжу в холодильнику надовго, вона може зіпсуватися і заповнити кухню неприємними запахами, особливо якщо під час вашої відсутності будуть відключати світло.
2. Підготуйте перекус до прибуття. Далеко не завжди після повернення додому у вас є час і сили піти в магазин купити собі щось поїсти, а тим паче приготувати. В разі пізнього прибуття – доставка може також не працювати, особливо якщо діє комендантська година. Тому завжди потрібно мати щось під рукою для перекусу. Якщо ви впевнені, що відключень електроенергії не буде, можна залишити готову заморожену їжу в морозилці, яку можна буде швидко розігріти. Якщо такої впевненості немає, варто запастися закусками з тривалим терміном зберігання в надійному пакуванні, наприклад, горіхами, сухофруктами, печивом і рисовими коржиками.
3. Замкніть усі вікна та двері. Щоб під час вашої відсутності злодії не пограбували ваш дім чи квартиру, перед виходом із дому слід перевірити, чи зачинені на засувки або замки всі вікна та двері у вашій оселі.
4. Залиште запасний ключ тому, кому ви довіряєте. Якщо він зазвичай знаходиться під килимком або у вазоні, вийміть його негайно. Це перше, що грабіжник перевірить перед тим, як проникнути в будинок. Краще залиште ключ довіреному члену сім’ї або сусідові, який може перевіряти дім щотижня або в разі надзвичайної ситуації.
5. Тримайте рослини зволоженими. Мандрівник, які не мають того, хто міг би зазирнути і полити рослини, не бійтеся: ваша зелень все одно може пережити вашу подорож. Якщо ви їдете на тиждень, рясного поливу прямо перед від’їздом має бути достатньо. Якщо на довше, можна спробувати кілька тактик залежно від виду рослини. Наприклад, наповнити піддон горщика водою і камінням, а також тримати їх у ванній з природним освітленням.
6. Винесіть сміття. Якщо ви цього не зробите перед відпусткою, то повернетеся в дім із неприємним запахом. Навіть овочі, такі як броколі або капуста, містять сірку – хімічну речовину з неприємним запахом. Вийміть мішок і продезінфікуйте дно відра для сміття, перш ніж вийти з дому.
7. Протріть кухню і пропилососьте кожну кімнату. Мало того, що приємно повертатися в чистий будинок, будь-які крихти або пролита рідина можуть привабити шкідників. Ви уникнете навали гризунів або комах, якщо проведете прибирання перед поїздкою. Якщо немає часу займатися всім будинком, хоча б віддайте перевагу кухні, їдальні або будь-якому місцю, де їдять. Використовуйте антибактеріальну серветку і перевірте під меблями все, що могло туди потрапити.
8. Не забудьте спустити воду в унітазі. Навіть якщо ви промили унітаз перед від’їздом мийним засобом, його варто змити, адже залишення сильного відбілювача на тривалий час може призвести до корозії унітазу та виділення отруйних газів. Найкраще почистити унітаз напередодні ввечері, змивши його кілька разів, щоб змити всі хімікати.
9. Вимкніть усю техніку. Наші будинки сповнені електричних пристроїв, які перебувають у режимі очікування. Однак Міністерство енергетики США підрахувало, що 10% рахунків за електроенергію в сім’ї припадає на використання фантомної енергії. Вимкніть усе (крім холодильника, звісно), якщо ви відсутні протягом тривалого часу, і заощадите електроенергію та гроші. Це також захистить ваші пристрої від стрибків напруги та будь-яких електричних несправностей, які можуть призвести до загоряння.
10. Відрегулюйте налаштування кондиціонера і бойлера. Змінний струм є найбільшим джерелом енергії, тому краще вимикати його щоразу, коли ви виходите з дому. Якщо ви перебуваєте в особливо спекотному і вологому кліматі, де може утворюватися конденсат або цвіль, відрегулюйте його так, щоб він відповідав температурі, аналогічній температурі зовні, щоб знизити експлуатаційні витрати. Аналогічно, вимкнення котла заощадить енергію і зменшить ризик витоків. Однак, якщо там, де ви живете, холодно і ви хочете, щоб труби не замерзли, залиште його увімкненим або встановіть таймер.
11. Перенесітьабо перенаправте всі замовлення. На Заході прийнято залишати посилки просто під дверима, якщо одержувача немає вдома. І цим користуються злодії. У нас така практика не поширена, проте буде ніяково, якщо кур’єр приїде, а вас не буде вдома.
12. Попросіть когось попересувати речі. Якщо ви заручилися допомогою з годуванням, вигулом і наглядом за вашими тваринами, доки ви у від’їзді, попросіть цю людину допомогти зробити вашу оселю обжитою, адже це може запобігти крадіжці зі зломом. Нехай ця людина забере пошту та рекламні листівки біля дверей, увімкне світло, відкриє та зачинить штори, а також пересуне кілька речей.
13. Змініть постіль. Після прибуття додому ви скажете собі “дякую” за чисту радість стрибка на свіжі простирадла після довгого шляху додому. Змініть постіль перед відходом і дістаньте чистий одяг, адже ваша мета – повернутися до нормального життя після відпустки з мінімальними зусиллями.
Як повідомляв УНІАН, раніше експерти розповіли туристам про 10 золотих правил ідеальної соло-подорожі, а також назвали найкращі країни світу для індивідуальних мандрівників цього року.