Родини постраждалих внаслідок теракту в Оленівці просять заснувати день пам’яті жертв
Джерело: life.pravda.com.ua
Цьогоріч 29 липня минає друга річниця з дня масового вбивства РФ полонених українських захисників у Оленівській колонії, що на Донеччині. Рідні загиблих та чинні захисники закликають парламент заснувати день пам’яті постраждалим.
Про це стало відомо з допису громадської організації “Спільнота родин Оленівки” спільно з “Медійною ініціативою за права людини”.
Як йдеться в повідомленні, родини загиблих в Оленівській колонії, неодноразово зверталися до влади з проханням сприяти прийняттю проєкту Постанови №10188. За їхніми словами, досі листи не дали очікуваних результатів.
“Два роки тому в Оленівській колонії Росія за одну ніч стратила понад 50 бійців бригади “Азов”, ще 130 зазнали поранень. Того дня світ дізнався правду – полон убиває.
День пам’яті важливий не тільки для вшанування азовців, він потрібен усім нам, аби пам’ятати про кожного українця, якого Росія вбила, стратила або закатувала в полоні. Усі вони заслуговують на гідну шану.
ВІДЕО ДНЯ
Це дуже важливо для кожної родини, яка не дочекалася свого рідного з полону”, – пояснюють рідні загиблих та чинні захисники на відео.
Переглянути цей допис в Instagram
Що передбачає проєкт, про який йдеться?
“Спільнота родин Оленівки” закликає до прийняття народними обранцями проєкту Постанови №10188 “Про вшанування пам’яті Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули в полоні”.
У тексті зареєстрованого у Верховній раді ще у жовтні 2023-го документа депутати пропонують відзначати день скорботи та вшанування пам’яті Захисників та Захисниць 28 липня – у переддень спланованого російськими військовими вибуху в стінах колонії, де утримували полонених бригади “Азов”.
Попри те, що проєкт був зареєстрований майже рік тому, як свідчать дані картки законопроєкту, з 30 жовтня 2023 року Постанова досі перебуває на ознайомленні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики парламенту.
Нагадаємо, у ніч з 28 на 29 липня 2022 року російські військові вбили щонайменше 53 захисників Маріуполя. Причиною цього, як свідчать дані Служби безпеки України, стало використання реактивного термобаричного гранатомета, що призвело до вибуху в бараці, куди напередодні перевели 193 полонених азовців.