Педагогу-козаку з Катеринопільщини виповнилося 75

28 липня талановитому педагогу, вчителю української та німецької мов, в минулому директору Вікнинської школи, який 26 років очолював заклад, ініціатору створення Вікнинського козацького куреня на Катеринопільщині Миколі Григоровичу Дзюню виповнилось 75 років. Про це ппише видання “Вісті Черкащини“.

“Скільки зроблено ним добрих справ – не на один вік вистачить. Всі ідеї, задуми Микола Григорович завжди доводив до кінця. Працював не для власної вигоди. За всі ці роки не бігав за багатствами, жив та творив для справи, школи, вихованців, людей, села, України. Що й продовжує роботи сьогодні. Це рідкість. Дякуємо за все, як Вчителю, Козаку, Наставнику! Бажаємо Козацького здоров’я і Многая літа!” – вітають у Вікнинській гімназії на чолі з нинішнім директором Василем Курашем.

Василь Іванович розповідає, що має за честь вже 30 років поспіль разом з Миколою Григоровичем пліч-о-пліч впроваджувати в місцевій школі ідеї козацької педагогіки. І хоч нині ювіляр перебуває на заслуженому відпочинку, продовжує опікуватися вихованням юних козачат, передає їм досвід, знання, уміння: від любові до рідної землі до технології висаджування дерев та способів розпалювання багаття.

Разом з дружиною-філологинею Оленою, що викладала в школі українську, наш ювіляр створив міцну родину, виростили двох доньок, тепер радіють трьом внукам.

Високо оцінюють заслуги Миколи Дзюня і в Уманському козацтві, зазначаючи, що він один із тих, хто започатковував відродження козацького духу та традицій не лише у Вікнинській школі, а й на Черкащині в цілому, створив умови для виховання свідомих українців – патріотів, поміж яких, до слова, уже понад 20 козаків, учасників куреня, брали (або беруть) участь у захисті України.

Микола Дзюнь належить до плеяди українських учителів-сподвижників. Його досвід та праця потребують спеціального вивчення.

Джерело: dzvin.media