На Черкащині відбулась традиційна “Трипільська толока”
«Трипільська Толока» – традиційне, починаючи з 2008 року, щорічне музейне свято, яке до повномасштабного вторгнення збирало сотні учасників, цьогоріч було доволі незвичним. Розповіли у пресслужбі заповідника «Трипільська культура».
«Глиняний» акцент теж був дуже умовним, несучи, швидше, навантаження сакральне, ніж практичне.
Натомість пріоритет мала подія, основна ідея якої – створення в нашому музейному просторі різноманітних форм реабілітації сімей військовослужбовців та ВПО – більше, ніж шістдесяти осіб з Уманської та Тальнівської громад. Над цим працювали на кількох локаціях, розкиданих музейною територією – тренінги, майстер-класи, театралізовані вистави, майданчики казок від Сашка Лірника та представлення дитячої книжки про Трипілля від авторки Марини Павленко. Все це проводилося майстрами та фахівцями обласних осередків Національної спілки майстрів народного мистецтва та Всеукраїнської музичної спілки.
Ну і, хоч і невеликий, але глиняний заміс таки толочився. Толока ж, як-не-як…
Прикрасою цього, на перший погляд, хаотичного мистецького калейдоскопу, був чималий гурт уманських художників з мольбертами та, заворожуюче-насиченими колОрами фарб на палітрах. Саме на цей день вони запланували подорож до нас в рамках «Мікіндовських пленерів». Тепер маємо згодом зробити виставку картин, створених у нас, і розіграти їх для донатів на ЗСУ.
Відкривав «Толоку» голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. До нас також завітали його заступник Олександр Шамрай, Начальник управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Олександр Щабатін, голова Звенигородського району Юрій Піковський, голови Тальнівської та Уманської громад – Василь Сідько та Ірина Плетньова.
А вже ввечері, після дощу, чималий гурт чекав у музейному кінозалі на зустріч з кінорежисером Михайлом Іллєнком та його фільмом «Толока».
Після закінчення перегляду біля виходу на гостей чекала гарматна гільза, що зібрала 6630 грн донатів на ремонт шести дронів 1 окремої танкової бригади, в якій служить наш колега-археолог. До речі, перша з шести, привезених позавчора «пташок», днями абсолютно здоровою полетіла на Схід.
Джерело: dzvin.media