Готуйте з літа: скільки коштують дрова на Черкащині та чи є попит
Із початку літа у черкаському лісовому господарстві люди придбали чотири тисячі сімсот кубометрів дров. Це на дві тисячі кубометрів менше, аніж за аналогічний період 2023 року. Ціни на рівні торішніх, а ось продажі цьогоріч гірші, розповів Суспільному головний інженер господарства Віктор Ткач.
У лісогосподарстві пиляють дрова для населення протягом усього року. Породи пропонують різні, пояснив пан Віктор:
“Перша група — це деревина непромислового використання. До неї входять такі породи як дуб, клен, ясен, в’язь, граб. Вона коштує 960 гривень за кубометр із ПДВ. Друга група — сосна і вільха — коштує 690 гривень за кубометр. Третя група — це липа і осика — також 690”.
Ціни, додав він, на рівні минулого, 2023 року. А ось обсяги продажів цьогоріч зменшилися. Із початку літа в Черкаському лісовому господарстві населення придбало чотири тисячі сімсот кубометрів дров. Це майже на дві тисячі кубометрів менше, ніж торік за аналогічний період.
Тим, хто планує запасатися дровами, Віктор Ткач рекомендує це робити якнайшвидше:
“Для того, щоб вони мали можливість висохнути і бути готовим до опалювального сезону”.
Погода нині спекотна, та роботі це не завада, розповів лісоруб Михайло Яценко:
“Не встигаємо готувати, вивозять. Завершили одну рубку — переходимо на іншу. Нам завжди коли ставлять плани, ми їх виконуємо”.
Послуги з навантаження та доставки у лісництві не надають, додав Віктор Ткач:
“Нині у нас воєнний стан. Відпускає продукцію майстер лісозаготівельних робіт, для того, щоб було безпечно”.
Перед тим, як дрова поїдуть до власників, майстер із лісозаготівельних робіт Сергій Коваленко маркує їх бирками — це доказ, що продукція заготовлена легально.
“Таким чином відбувається електронний обіг деревини”, — пояснив він.
Аби замовити дрова, варто принести необхідні документи та написати заяву, розповіла бухгалтерка лісництва Олена Драгун.
“Людина приходить у лісництво з паспортом, ідентифікаційним кодом і пише заяву. Ми на основі цієї заяви виписуємо рахунок, людина платить у банку, через додатки на телефоні — кому як зручно. Потім показує нам квитанцію про оплату і лісничий направляє до майстра виписувати дрова”, — пояснила вона.
Джерело: dzvin.media