Експерт розповів туристам, як не стати жертвою шахраїв на Airbnb

Джерело: .unian.ua
Насамперед мандрівникам радять перевіряти інформацію про власника житла.

Сервіс Airbnb є однією з найбільших платформ, які туристи використовують для оренди житла на час відпочинку. Однак також там нерідко орудують шахраї, які хочуть нажитися на мандрівниках.

Експерт із подорожей, власник компанії YourAirHost Стефан Хоффельнер у коментарі The Independent розповів туристам, як не стати жертвою шахраїв на Airbnb. За його словами, насамперед потенційним орендарям варто перевірити профіль власника житла на сервісі – він обов’язково має мати галочку, яка підтверджує, що орендодавець надав Airbnb ідентифікаційну та будь-яку іншу необхідну інформацію.

“Обов’язково перегляньте профіль господаря, щоб дізнатися відгуки попередніх гостей. Відсутність відгуків або відгуки, які здаються занадто позитивними чи згенерованими, можуть бути ознакою шахрайства. Зверніть увагу на сталість відгуків, залишених за певний період часу. Безліч оглядів, зроблених поспіль, можуть бути сфабриковані”, – попередив Хоффельнер.

Наступний крок – перевірка якості фотографій. Якщо в профілі багато ідеальних, добре освітлених і трохи нестандартних знімків, це може бути ознакою того, що фотографії були вкрадені з іншого сайту, додав експерт.

Наприклад, сім’я, яку нещодавно ошукали на 4 тисячі фунтів стерлінгів (близько 5,1 тисячі доларів), коли їхнє житло на Airbnb виявилося фейковим, унаслідок пошуку в Google виявила, що шахраї скопіювали всі фотографії зі справжнього оголошення та спробували видати його за своє житло.

“Якщо одні й ті самі зображення з’являються на різних веб-сайтах, це тривожний сигнал”, – констатував Хоффельнер.

Ще одна поширена проблема під час бронювання через Airbnb – комунікація. Перш ніж бронювати житло, експерт радить поставити господареві кілька запитань, щоб отримати уявлення про те, де розташований об’єкт розміщення і як до нього дістатися. Спілкування через спеціальну систему обміну повідомленнями Airbnb гарантує, що розмови документуються і безпечні.

“Якщо господар робить незвичайний запит, наприклад, надає особисту інформацію або платіжні реквізити за межами Airbnb, будьте обережні”, – попереджає він.

Експерт пояснив, що якщо щось піде не так із вашим бронюванням, Airbnb може відмовитися виплатити вам компенсацію, якщо ваше листування з господарем буде за межами платформи.

Якщо ви задоволені господарем і оголошенням, наступним кроком до захисту вашого бронювання стане оплата через безпечну платіжну систему Airbnb. Сторонні способи оплати не захищені гарантіями AirCover Airbnb, попередив Хоффельнер.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти склали список із 10 міст світу, де туристи найчастіше ризикують стати жертвами аферистів.