Чому туристи поводяться на відпочинку “як свині”: експерти вказали на корінь проблеми

Джерело: .unian.ua
Грубість до оточуючих, розкидання сміття та псування історичних пам’яток – ось причини, з яких туристів не люблять в багатьох курортних та історичних місцях.

Історій про погану поведінку туристів, які псують історичні пам’ятки та нищать природну красу місця відпочинку, рік від року лише більшає. ВВС опитало психологів та фахівців з туризму, аби вони пояснили, що коїться з людьми під час відпочинку.

Доцент кафедри туризму в Університеті Сан-Дієго (США) Алана Діллетт зауважує, що туристи не завжди усвідомлюють, що чинять погано. Таких випадкових порушень досить багато – від блокування пішохідної доріжки, щоб отримати ідеальний знімок для Instagram до спроб “допомогти” тваринам в природному парку.

“Я думаю, що багато в чому це пов’язано з браком знань і розумінням вашого впливу на місце, яке ви відвідуєте”, — пояснює Ділетт. 

Однак часто туристи свідомо нехтують правилами поведінки через те, що біхевіорист Кірсті Седжман з Брістольського університету називає “енергією головного героя”.

За його словами, перебуваючи далеко від дому, деякі люди можуть стати грубими та вимогливими, припускаючи, що місцеві жителі, спеціалісти з обслуговування та інші присутні лише для того, щоб їх обслуговувати. Це хибне розуміння ситуації породжує зверхність та грубість туриста.

Окремою проблемою є вандалізм туристів. Інколи це просто додає фінансових витрат організаціям, що дбають про збереження пам’яток. А іноді все значно гірше. Наприклад, у 2021 році відвідувач  викарбував своє ім’я поверх 4000-річних петрогліфів у національному парку Біг-Бенд в Техасі, фактично знищивши унікальний артефакт стародавнього світу.

Алана Діллетт вважає, що цій проблемі сприяє сама індустрія масового туризму.

“Я справді думаю, що є елемент анонімності, який люди відчувають під час подорожей, що змушує їх діяти так, як інакше вони б не діяли, але я думаю, що також певна частина цього є це пов’язано з тим, як… корпорації та уряди пропонують людям туризм. Ось чому я не є великим прихильником масового туризму”, – заявила вона.

Діллет каже, що участь у більш локалізованих подорожах може допомогти відвідувачам бути більш уважними – як щодо того, як вони поводяться в пункті призначення, так і щодо впливу, який вони справляють на людей, які там живуть.

Інші новини туризму

Як писав УНІАН, індійська авіакомпанія IndiGo першою в світі запропонувала жінкам можливість не сидіти поруч з чоловіками в літаку. Нова функція є першою у своєму роді у світовій авіаційній галузі та дозволить жінкам бачити, де сидять жінки, які вже обрали свої місця онлайн. 

Також ми розповідали, що жінка, яка об’їздила 35 країн Європи, назвала найкращі курорти без натовпу туристів. Якщо примхи Барселони та Венеції вам набридли, час звернути увагу на містечка, не зіпсовані туристичним бумом.