“Черкасиобленерго” за рахунок коштів “Азоту” у січні 2025 р. закриє борги перед “Енергоринком”
У січні-2025 ПАТ “Черкасиобленерго” планує повністю сплатити наявну заборгованість перед ДП “Енергоринок” у понад 600 млн грн за рахунок погашення ПрАТ “Азот” боргу перед ОСР в 1,8 млрд грн, а залишок коштів спрямує іншим кредиторам, серед яких НЕК “Укренерго” та податкова служба, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о. генерального директора компанії Вадим Яненко.
“Азот” щомісячно погашає свою заборгованість перед “Черкасиобленерго”, яка виникла в період 2014-2016 років, а ми своєю чергою – перед “Енергоринком”. Останній платіж на його рахунок запланований на січень 2025 року. Залишок коштів, що “Азот” буде перераховувати після погашення цієї заборгованості, “Черкасиобленерго” буде спрямовувати іншим кредиторам, основними з яких “Укренерго” та податкова служб. Наявність значної кількості кредиторів ускладнює роботу товариства”, – сказав Яненко в коментарі Енергореформі в кулуарах виставки-форуму “Електричні мережі України-2024” від EnergyClub, яка відбулася днями в Києві.
За його словами, “Азот” перераховує кошти відповідно до графіка, передбаченого мировими угодами між компаніями, і з травня 2023 року до червня 2024 року (за 13 місяців з моменту першого платежу у травні-2023) перерахував майже 450 млн грн.
Загалом кредиторська заборгованість “Черкасиобленерго” наразі становить приблизно 4 млрд грн, уточнив Яненко.
Як повідомляла Енергореформа, ПАТ “Черкасиобленерго” та ПрАТ “Азот” (Черкаси) у 2023 році уклали мирові угоди, які передбачають сплату хімпідприємством заборгованості в сумі 1,8 млрд грн з травня 2023 по квітень 2027 року по 34,3 млн грн щомісяця.
У прес-службі “Черкасиобленерго” пояснювали, що всі кошти із рахунків з спеціальним режимом використання спрямовуються виключно до ДП “Енергоринок” – у рамках погашення заборгованості, що утворилася у 2015-2016 роках за керівництва компанії на той час.
Своєю чергою, “Енергоринок” спрямовує ці кошти на погашення власних боргів, що виникли до 1 липня 2019 року (введення нової моделі ринку е/е) перед енергогенеруючими компаніями, серед яких НАЕК “Енергоатом”.
Тоді зазначалося, що після погашення заборгованості перед “Енергоринком” у сумі понад 600 млн грн та задоволення вимог інших кредиторів, решта коштів піде на модернізацію електромереж регіону.
Джерело: dzvin.media