Черкаські школярі показали свій рівень знань на всеукраїнських і міжнародних конкурсах
Упродовж минулого навчального року учні регіону здобули низку нагород на всеукраїнських і міжнародних інтелектуальних конкурсах. Зокрема, у змаганнях із робототехніки, предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Підсумували здобутки учнівської молоді Черкащини на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як розповів начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський, багатий на перемоги видався рік для юних робототехніків. Вони мають, зокрема, досягнення на всеукраїнському STEM-фестивалі ROBOTICA+ROBOFIRST.
– Черкащину на ньому представили 4 шкільні команди, – додав він. – Зокрема, школярі санаторної школи стали чемпіонами FIRST LEGO League Challenge. Крім цього, вони мають ще низку перемог в інших номінаціях. Команда Черкаської гімназії № 9 презентувала власноруч створеного робота і була визнана переможцем у номінації «Дизайн робота». А за учнями Чорнобаївського ліцею третє місце в категорії «Старша ліга». Також команди Черкащини є неодноразовими переможцями міжнародних змагань із робототехніки.
У всеукраїнському етапі олімпіад і конкурсі-захисті Малої академії наук України нашу область представляв 71 учень. 42 із них здобули перемоги.
– На міжнародній арені теж маємо вагомі здобутки, – додав Валерій Данилевський.- Четверо наших учнів представляли Черкащину у світовому фіналі конкурсу проєктів екологічного спрямування GENIUS Оlympiad. У складі збірної України 3 із 10 золотих медалей, здобутих українцями, отримали учні нашого регіону. А ще – наші діти потужно заявили про себе на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проєктів InfoMatrix 2024.
Серед переможців міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування GENIUS Оlympiad учень Черкаської школи №28 Володимир Борисенко. На рахунку хлопця – нагороди на всеукраїнських і світових змаганнях.
– Представляти Україну, зокрема Черкащину, за кордоном відповідально, – розповідає хлопець. – Надважливою є підтримка. Такі конкурси – це не лише нагороди. Це про нові знайомства, співпрацю з однолітками, масштабування власних проєктів, обмін досвідом. А найголовніше – це про можливості і розвиток.
Перемоги конкурсів із робототехніки привезли учениці Черкаської санаторної школи Ксенія Левченко й Аріна Білоніг. Дівчата розповідають, що головним визнанням є оцінка командної роботи, похвала від фахівців. А найголовніша гордість – за представлення своєї області та країни.
Джерело: dzvin.media