Вчені створять штучне затемнення Сонця, аби вивчити його атмосферу

Джерело: life.pravda.com.ua

За кілька тижнів науковці запустять космічний корабель Proba-3, два супутники якого імітуватимуть повне затемнення Сонця. Так науковці намагаються зрозуміти сонячні збої в наземних технологіях під час цього явища.

Під час польоту, організацією якого займаються в Європейському космічному агентстві, два прилади будуть з’єднані лазерами та датчиками світла, повідомляє The Guardian. При цьому один зонд блокуватиме світло Сонця, яке потрапляє на інший.

На планування місії витратили понад 10 років, адже для її успіху потрібно було створити серію складних датчиків, які будуть утримувати два супутники дуже близько одне до одного.

У ході місії космічні апарати будуть облітати Землю на відстані 144 метри один від одного, створюючи єдину обсерваторію.

“Коли два супутники опиняться на правильній орбіті, один з них випустить диск, який точно закриє сонце, яке видно з другого супутника. Таким чином утворюватиметься затемнення, які триватимуть до шести годин на день”, – розповів менеджер проєкту Proba-3 Деміен Галано.

ВІДЕО ДНЯ

Завдяки цьому науковці намагатимуться вивчити корону – верхній шар атмосфери Сонця, – яка допоможе зрозуміти, як воно спричиняє збої в лініях електропередач, супутниках GPS та інших земних технологіях.

На Землі повні сонячні затемнення трапляються, коли Місяць закриває собою сліпуче світло. Завдяки цьому доступною для огляду науковцями залишається вогняна атмосфера зірки – корона.

Вчені особливо зацікавлені у вивченні цієї частини Сонця через її температуру. Якщо поверхня зірки нагрівається до близько 6000°С, то температура її корони становить близько 1 мільйона °С.