“Найгірше місто Франції” стає дедалі популярнішим серед туристів: у чому причина
Джерело: .unian.ua
За містом Марселем давно закріпилася слава кримінальної столиці Франції.
Ви напевно неодноразово чули, щоб портове місто Марсель називали найгіршим містом Франції, в якому процвітає наркоторгівля та злочинність загалом. Однак останнім часом дедалі більше туристичних експертів і блогерів закликають туристів звернути увагу на це місто – і це працює.
Видання про розваги та культурне життя Time Out спробували пояснити, чому ж усі кинулися до Марселю.
“Все вірно – за останні пару місяців практично всі зі своїми шикарними песиками вирушили в це провансальське місто, і Марсель отримує найбільшу хвилю уваги відтоді, як 2013 року його коронували як культурну столицю Європи”, – стверджує автор матеріалу Лів Келлі.
За даними Expedia, що ґрунтуються на пошуку готелів на сайті 2024 року з датами заїзду в червні, липні або серпні, порівняно з тим самим періодом минулого року, інтерес британців до Марселя зріс на 25% протягом сезону. Якщо розбити це на місяці, тенденція ще більш очевидна: у червні зростання пошуків готелів становило 10% у річному обчисленні, в липні – 20%, а в серпні – 35%.
Експерти видання впевнені, що секрет Марселя полягає в тому, що він зовсім не схожий на решту півдня Франції.
“Далеко від елегантно вдягнутих людей, що потягують рожеве вино в стильних обстановках Рив’єри, Марсель – це модне місце, сповнене електронною музикою, і все це завдяки його буйному розмаїттю (історично він будувався на громадах з Італії, Іспанії та Північної Африки, якщо назвати лише кілька)”, – зазначають автори матеріалу.
Насправді “зліт” Марселя розпочався під час пандемії коронавірусу, коли парижани – здебільшого художники, ресторатори та віддалені працівники – почали вирушати на південь у пошуках життя, сповненого сонця, моря та тарілок буйабеса (Марсель – це батьківщина цієї національної страви).
“Це свого роду Берлін Франції. І він відрізняється від решти Франції. Він дуже різноманітний – там дуже багато тунісців, і він набагато більш інтегрований, ніж Париж. Деякі його частини навіть нагадують Амстердам, але загалом він дихає позитивом”, – каже Кійя Омошебі, яка вперше відвідала Марсель цього літа.
Також багато в чому зростаюча популярність Марселя пов’язана зі спортом, адже його околиці вже давно стали популярним місцем для любителів активного відпочинку, зокрема, скелелазання. Але цього літа Марсель заполонили натовпи вболівальників, які бажали стати свідками вітрильних змагань у рамках Олімпіади в Парижі.
Автори матеріалу зазначають, що різноманітність Марселя проникла практично в усі аспекти культури міста: моду, мистецтво, музику, а також кухню.
“Це виразно виділяється. Оскільки населення дуже різноманітне, то й гастрономічна сцена теж: є традиційні марсельські закусочні, де подають чудовий буйабес і свіжі морепродукти, алжирські та марокканські ресторани, де подають неймовірні тажини та кускус, і нещодавніші відкриття, як-от Limmat, де швейцарський шеф-кухар на ім’я Ліліан Гадола готує неймовірні страви піскетаріанської та вегетаріанської кухні”, – говорить Олівія, яка двічі їздила до Марселя у 2024 році.
Натомість місцеві, схоже, віддають перевагу… піці, яка, на їхню думку, цілком може конкурувати з італійською.
“Без сумніву, піца, або “pitze”, як ми говоримо тут, є найтиповішою марсельською стравою. Це наш спільний знаменник. Багато хто з нас їв буйабес лише один або два рази в житті, але в кожного марсельця є своя історія з піцою, і немає нічого кращого, ніж їсти її на камінні перед морем”, – каже авторка книги про гастрономію Марселя Верана Фредіані.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристів попередили про нові правила в поїздах Франції. за порушення яких їм загрожують великі штрафи.