Lonely Planet назвав сім ідеальних місць у Європі для самотніх мандрівників
Джерело: .unian.ua
На індивідуальних туристів у Європі чекає приголомшливий відпочинок на будь-який смак.
Європа з її компактними розмірами вже давно є популярним місцем для одиночних подорожей для людей будь-якого віку, які вважають за краще досліджувати світ без компанії.
Найбільше у світі туристичне видавництво Lonely Planet, що випускає путівники, попросило тревел-експертів поділитися своїми рекомендаціями про найкращі місця для солотуризму в Європі.
1. Сицилія, Італія. Індивідуальна Сицилія – це безмежне задоволення. Її іскрометне поєднання моря, гір, сміливої їжі, залитого сонцем вина і вивергаючихся вулканів гарантує, що вам ніколи не буде нудно. На цьому випаленому сонцем острові, що омивається трьома морями, є глибоко зворушлива аура, яка надихає на тихе споглядання та заспокійливу легкість у власній компанії, зазначає британська авторка Нікола Вільямс.
Починати свою подорож вона рекомендує на Іонічному узбережжі на сході Сицилії: приєднуючись до гіда на вибухових схилах Етни та місцевих жителів на хаотичному рибному ринку Катанії, а потім насолоджуючись вином на вулканічних виноградниках.
2. Наксос, Греція. Як пише австралійська авторка грецького походження Хелен Ятро, цей острів з його білими піщаними пляжами та неглибоким морем націлений на приваблення індивідуальних мандрівників, які бажають побачити його численні визначні пам’ятки – від укріпленої столиці та кухні “від ферми до столу” до водних видів спорту.
Починати знайомство з островом вона радить із прогулянки середньовічним головним містом Хора, милуючись баштами Глезос і Делла Рокка Бароцці венеціанської епохи. Потім можна спробувати свої сили у віндсерфінгу на пляжі Агіос Георгіос, а далі зазирнути в село Халкі, щоб спробувати ароматний лимонний лікер на місцевому невеликому заводі.
3. Екс-ан-Прованс, Франція. Нікола Вільямс попереджає, що мандрувати сумно відомим вируючим мегаполісом Марселем, що на спекотному півдні Франції, наодинці – заняття не для всіх. Однак усього за 45 хвилин їзди автобусом або потягом на солотуристів чекають прогулянки витонченими бульварами його чистішої, безпечнішої та розміренішої молодшої сестри.
Почати свій візит до шикарного Екс-ан-Провансу вона рекомендує з кави і круасана під смарагдовим листям платанів у Le Forbin, всього за кілька кроків від головного проспекту міста Кур-Мірабо. Ну а в міському музеї Гране в кварталі Мазаріні можна насолодитися роботами Пікассо, Матісса, Моне і місцевого художника Поля Сезанна, який багато разів малював довколишню гору Сент-Віктуар.
4. Пальма-де-Майорка, Іспанія. На тлі гучних протестів проти масового туризму, Пальма-де-Майорка – це також гостинне місто для індивідуальних мандрівників, з його добре освітленими громадськими просторами, чудовими пляжами та безліччю ресторанів, ринків та історичних місць.
Австралійка Хлоя Брейтуейт, яка зараз живе у Франції, радить починати свій візит до Пальми з Mercat de Santa Catalina – найстарішого продовольчого ринку в місті, де повно тапас і місцевих продуктів. Неподалік знаходиться Lluís Pérez Pastisser – чудова кондитерська, відома своїми croissant ibérico con tomatitos: листковими круасанами, наповненими іберико-хамоном і кислими помідорами чері.
5. Клуж-Напока, Румунія. Це богемне, розмірене місто на північному заході Румунії дає туристам усе, чого немає в її набагато більшій, галасливішій та часто хаотичнішій столиці Бухаресті. Попри те, що Клуж є найбільшим містом Трансільванії та другим за величиною в країні, він випромінює іншу, більш розслаблену атмосферу – таку, що ідеально підходить для індивідуальних мандрівників, ділиться враженнями румунська авторка Моніка Зума.
Вона нагадує, що місто датується доримськими часами (“Напока” походить від даків), але значно більше Клуж визначає його чудова архітектура в стилі бароко, яка походить від австро-угорської епохи. Його легко досліджувати, і воно стає дедалі більш затребуваним у міру процвітання технологічного сектора. Сучасний Клуж – це артистичне, сповнене веселощів і чудово космополітичне місто.
Детальніше про місто ви можете прочитати в нашому великому матеріалі.
6. Долина Віпава, Словенія. За словами англійського автора Деніела Джеймса Кларка, який наразі живе в Португалії, якщо ви подорожуєте наодинці, словенська долина Віпава – це місце, де можна випити, бо там ви ніколи не будете пити наодинці. У цій одержимій вином гостинній спільноті прийнято ділитися пляшкою власного найкращого вина з незнайомцями. Сотні сімейних льохів ховаються під родючим килимом долини, між якими можна переміщатися велосипедними маршрутами – хіба це не мрія соломандрівника.
Однак дух Віапави не тільки в келиху – тверезих одиночних пригод там теж предостатньо. Наприклад, можна піднятися на вершину плато Трново-Лісового, щоб помилуватися панорамами смарагдової долини, або політати над нею на параплані.
7. Фарерські острови. Кларк каже, що на перший погляд, ця, здавалося б, негостинна земля, захоплена вівцями, бакланами і іпатками, здається зухвалою експедицією. Але придивіться уважніше, і ви побачите згуртовану спільноту, яка давно приймає мандрівників-одинаків. Фактично, щороку остров’яни роблять саме це, запрошуючи волонтерів, які допомагають в обслуговуванні, зупинитися на своїх фермах або в будинках.
Далеко від дернових дахів Торсхавна та сучасних культурних просторів, на туристів чекають неймовірні солопригоди. Походи до, здавалося б, ширяючого озера Сервагсватн або кінематографічного маяка Каллур не потребують допомоги гідів. Доглянуті дороги, підводні тунелі, що з’єднують острови, і регулярні пороми підтримують зв’язок між громадами, а напрочуд хороша автобусна мережа дає змогу досліджувати світ самому, без використання автомобілів.
Як повідомляв УНІАН, раніше Lonely Planet також назвав десять найкращих місць у Європі для відвідування цієї осені.