29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Тексти про героїв

Джерело: life.pravda.com.ua

29 серпня в Україні вшановують всіх захисників, які загинули, обороняючи країну від російських окупантів.

День пам’яті загиблих захисників держава започаткувала у 2019 році, встановивши дату 29 серпня (трагічний день, коли РФ розстріляла “зелений коридор”, яким українські бійці мали вийти з Іловайського котла у 2014 році).

Серед полеглих військових – митці, історики, підприємці, кулінари, науковці, агрономи, педагоги, спортсмени, студенти, українці чи іноземці. Але всіх обʼєднує те, що вони віддали життя за Україну.

У цей день “УП. Життя” пропонує прочитати деякі матеріали, присвячені пам’яті полеглих героїв.

Хто вони наші герої?

“Командир брав автомат і розстрілював ворогів прямо з люка”. Історія танкіста, який отримав зірку Героя України посмертно

Загиблі військові в Україні“Дємон” і механік-водій “Буратіно”ВІДЕО ДНЯ

Молодший сержант Дмитро Гранчар (“Дємон”) служив командиром екіпажу танка у 128 гірсько-штурмовій бригаді.

Дмитро вважав себе болгарином, народився в Грузії, жив на Одещині та став Героєм України. Посмертно.

“Дємон” був сильним воїном, який настільки успішно знищував ворога, що росіяни навіть призначили за нього “винагороду” – 25 тисяч доларів.

У жовтні 2022 року танкіст загинув, звільняючи від окупантів село Нова Кам’янка на Херсонщині. Ми публікуємо історію його життя очима побратимів.

Покинув власну справу у Греції та став на захист Батьківщини: історія загиблого воїна з позивним “Грек”

26-річний Андрій Воробкало з позивним “Грек” жив у Греції з 13 років.

Він вивчив 5 мов, заснував школу і викладав дітям східні бойові мистецтва, але 24 лютого 2022 року повернувся в Україну, щоб служити добровольцем, а потім перевівся до ЗСУ офіційно.

“Грек” був артилеристом. 2 квітня 2023 року він загинув у Бахмуті. Ми поговорили з нареченою бійця про їхнє життя, кохання, любовні листи і війну.

Пам’ять про нього житиме у вині. Історія загиблого танкіста, який повернувся з Ізраїля захищати Батьківщину

Костянтин Мрочко з Волині ще у 2014 році служив у 14-й ОМБр імені князя Романа Великого в танковому екіпажі “Лесик”, і відтоді пройшов пекельні ділянки фронту.

Потім переїхав в Ізраїль, де відкрив власний бізнес. Але повернувся, коли РФ почала велику війну. Боєць загинув у селищі Макарів на Київщині 8 березня 2022 року.

Загинув за день до дня народження. Спогади про активіста і військового Павла Петриченка

Павло Петриченко – учасник Євромайдану та руху “Хто замовив Катю Гандзюк”, відомий активіст, який від березня 2022 був “правою рукою” у волонтерському центрі Сергія Притули.

У квітні 2022-го Павло доєднався до ЗСУ і став бійцем 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Два роки потому Павло загинув на Донеччині за день до свого дня народження – 16 квітня йому мало виповнитися 32 роки. Друзі бійця ділилися теплими спогадами про нього.

“Вони не ховались, взяли зброю і пішли”. Історії загиблих добровольців “Деймоса” і “Шкіпера”, чиї рідні досі не отримали виплат і статусу

День пам'яті загиблих захисниківСергій Заїковський

Денис Котенко (“Шкіпер”) – ультрас футбольного клубу “Дніпро”, ветеран “Азову”, батько маленького сина. Після року активної участі у бойових діях він повернувся до цивільного життя, працював у Мінветеранів, але у 2022 році знову пішов на фронт як доброволець.

Сергій Заїковський (“Деймос”) – ветеран, історик, перекладач, головний ідеолог націоналістичної організації “Авангард” (АКС), який знав щонайменше 5 іноземних мов і перекладав праці правих інтелектуалів.

Від початку великої війни 27-річний “Деймос” та 25-річний “Шкіпер” стали на захист столиці у неоформленому на той момент підрозділі “ТРО Азов Київ”.

Вони були першим та другим номером у протитанковому розрахунку і загинули у бою під час штурму села Лук’янівка 24 березня 2022 року.

“Ровесники Незалежності”

Мали багато планів, ідей і мрій. Історії ровесників Незалежності, які загинули за Україну

У 2023 році, коли Україна святкувала 32 річницю проголошення Незалежності, ми розповідали історії п’ятьох бійців, яким назавжди 31 рік, адже вони до свого 32-річчя не дожили.

Це солдат 100-го батальйону 61-ї окремої механізованої Степової бригади Богдан Білогор, солдат 72-ї ОМБр імені Чорних Запорожців Сергій Сердюк, навідник 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Дмитро Гаврилишен, боєць 15-го окремого Слов’янського полку Нацгвардії Василь Каріх і навідник батальйону у складі 81-ї бригади ДШВ Роман Ястремський.

Жінки-захисниці

“Була воїном світла”. Історії українських жінок, які загинули на війні

Валентина ПушичВалентина Пушич

У цьому матеріалі ми розповіли про полеглих військовослужбовиць Вікторію Кіященко і Валентину Пушич, а також про волонтерок, яких вбила Росія.

“Боялася бути безвісти зниклою”: спогади про загиблу на війні матір з позивним “Мурашка”

Ми зібрали спогади про 44-річну матір двох доньок Оксану Горпініч (“Мурашку”), яка у цивільному житті працювала фельдшеркою, а протягом останніх 7 років рятувала бійців на війні.

Не дожила 2 дні до 26-річчя. Спогади про загиблу “госпітальєрку” Ірину Цибух

Ірина “Чека” Цибух – бойова медикиня добровольчого батальйону “Госпітальєри”, яка служила з 2015 року, повернулася у цивільне життя, але 24 лютого 2022 року знову пішла воювати.

“Чека” боролася за якісні зміни в українській тактичній медицині, рятувала поранених, надихала багатьох українців і стала лауреаткою премії УП 100. Сила жінок.

Ірина загинула 29 травня 2024 року на Харківському напрямку. Люди, які прийшли попрощатися з нею, робили донати на армію замість того, щоб приносити квіти.

Незадовго до загибелі “Чека” дала інтерв’ю “Українській правді”.

Була і медикинею, і розвідницею: на війні загинула військова “Аїда” з підрозділу “Хартія”

Жінки у ЗСУВладислава Черних

У грудні 2022 року на війні загинула Владислава Черних – 28-річна бойова медикиня харківського добровольчого підрозділу “Хартія” з позивним “Аїда”.

На фронті загинула бойова медикиня зі Львова, яка пішла служити з батьком і братом

У липні 2023 року своє життя віддала бойова медикиня 218 окремого батальйону 125 бригади ТрО ЗСУ, львів’янка Наталія Депа.

“Вона – янгол серед людей”. На фронті загинула військова та співробітниця НАЗК Юлія Шевченко

Наприкінці липня 2023-го загинула талановита юристка, співробітниця Національного агентства з питань запобігання корупції Юлія Шевченко, яка пішла служити разом з нареченим.

Їй назавжди 22: на Донеччині загинула бойова медикиня Анастасія “Троя” Мар’янчук

22-річна Анастасія Мар’янчук була студенткою філології та бойовою медикинею у ДУК “Правий сектор”. У березні 2024 року вона загинула на Донеччині під час евакуації поранених.

На фронті загинула військовослужбовиця та журналістка Алла Пушкарчук

25 квітня 2024-го на фронті загинула військовослужбовиця, журналістка “Тижня” і “Читомо” Алла Пушкарчук (“Рута”). Вона навчалася на театрознавицю, була культурною оглядачкою, ветеранкою АТО. “Рута” стала 77-ю у списку медійників, які загинули внаслідок російської агресії проти України.