Мешканець Мадрида назвав 10 негласних правил для туристів, які приїжджають до Іспанії
Джерело: .unian.ua
Одна з головних порад – максимально синхронізуватися з ритмом життя і звичками іспанців.
Іспанія – один із найпопулярніших туристичних напрямків Європи, який у 2023-2024 прийняв рекордну кількість туристів. На цій хвилі в країні спалахнули масштабні антитуристичні протести, оскільки для місцевих жителів така навала гостей обернулася великими незручностями.
Тим часом, новозеландець Джеймс Блік, який нині проживає в іспанському Мадриді, на своєму YouTube-каналі Spain Revealed назвав 10 негласних правил, які туристи постійно порушують в Іспанії (чим ще більше дратують місцевих жителів).
1. Їжа поза домом. Джеймс попереджає, що в іспанських ресторанах гостям потрібно бути більш наполегливими, якщо вони хочуть, щоб їх обслужили.
“У деяких культурах люди звикли до дуже уважного персоналу, який запитує, чи потрібно їм принести ще один напій або більше їжі, та навіть очікують, що персонал вижене їх із ресторану одразу ж після того, як вони оплатять рахунок. Однак в Іспанії все інакше. Це означає, що вам потрібно бути наполегливими у своїх потребах. Тому, якщо ви хочете випити, отримати меню або рахунок, вам справді потрібно попросити про це і вам потрібно буквально переслідувати офіціанта”, – зазначив він.
2. Чайові. Власники ресторанів за законом зобов’язані платити офіціантам зарплату, що дорівнює прожитковому мінімуму, тому чайові в Іспанії не є чимось обов’язковим – це залишається на розсуд відвідувача.
Якщо ж у рахунку ви бачите графу “рекомендовані чайові”, це може означати, що ви потрапили в туристичну пастку, попередив блогер.
3. Обслуговування клієнтів. “Я часто чую скарги від людей на погане обслуговування клієнтів в Іспанії, і я згоден, що клієнтський сервіс може бути поганим тут, особливо справедливо, якщо ви маєте справу з банком, або бюрократією, або деякими магазинами. Однак ось у чому річ: іноді обслуговування клієнтів в Іспанії, яке насправді хороше, невірно витлумачується як погане людьми, які не розуміють іспанську культуру”, – пояснює Джеймс.
4. Планування свого дня. За словами експата, в Іспанії туристам дуже важливо синхронізуватися з місцевими жителями, щоб, наприклад, розуміти час роботи магазинів і ресторанів.
“Перші магазини відкриваються вранці, можливо, пізніше, ніж ви звикли. Швидше за все, вони не відкриються раніше 10:30 ранку або навіть 11:00”, – попередив він.
Тим же, хто хоче поснідати раніше, Джеймс радить заздалегідь пошукати в Інтернеті, які магазини або кафетерії поблизу починають працювати раніше. Також є сенс зателефонувати до вподобаного вами ресторану заздалегідь, щоб уточнити, о котрій годині у них відкривається кухня (це стосується і планування вечері).
Крім того, він нагадав, що багато ресторанів в Іспанії закриті щопонеділка, а в магазинів бувають тригодинні перерви на обід.
5. Громадський транспорт. За словами блогера, на ескалаторах у метро або на вокзалах пасажири завжди мають стояти праворуч, щоб інші люди могли швидше пройти ліворуч, а ліфтом іспанці користуються лише в разі крайньої потреби, щоб не затримувати тих, кому це справді потрібно, наприклад, пенсіонерів, людей з інвалідністю, батьків із маленькими дітьми або пасажирів із важкими валізами.
Також він порадив гарненько подумати, чи варто користуватися таксі в Іспанії, оскільки дорога може зайняти більше часу через затори.
6. Алкоголь. “Вино і пиво відіграє велику роль у соціальній культурі Іспанії, що може створити у вас враження, що тут вживають алкоголь завжди і всюди. Так і ні. Денне вживання алкоголю в Іспанії є загальноприйнятим, тож якщо ви замовите келих вина або пива об 11-й ранку, ніхто не дивитиметься на вас як на завзятого алкоголіка… Однак звичаї та місцеві погляди на вживання алкоголю поступово змінюються, і дедалі рідше можна побачити людей, які п’ють вино за обідом у робочий день”, – розповідає Джеймс.
При цьому він зазначив, що ви навряд чи побачите іспанців дуже п’яними, оскільки вони п’ють повільно і розмірено, більше концентруючись на компанії та їжі.
Водночас експерт попередив, що вживання алкоголю в громадських місцях, як правило, регулюється на рівні міста, а тому в деяких із них можна отримати проблеми з поліцією, розпиваючи пиво на вулиці або поводячись недисципліновано в історичному центрі міста.
7. Громадські туалети. Публічні вбиральні в Іспанії трапляються не так часто, та й далеко не завжди вони бувають чистими, а тому місцеві жителі вважають за краще заходити в бари або ресторани, щоб скористатися “місцевим” туалетом після того, як вони щось замовлять, наприклад, просто чашку кави, каже Джеймс.
8. Водіння автомобіля. За словами мандрівника, іспанці не люблять “показувати”, що вони збираються повернути, поміняти смугу руху або обігнати вас, а просто роблять це, тому потрібно бути дуже уважним за кермом, особливо на кільцевих розв’язках, що нагадують “повний Дикий Захід”.
9. Проживання в Airbnb. Іспанці в принципі не люблять квартири, які здаються туристам подобово, оскільки вони впевнені, що це призводить до житлової кризи і росту цін на оренду. А тому туристам, які винаймають житло на Airbnb, дуже важливо шанобливо ставитися до своїх сусідів, зводячи будь-який шум до мінімуму, особливо коли ви піднімаєтеся та спускаєтеся сходами з валізами: в Іспанії стіни між квартирами часто тонкі, а у вихідні період з 16:00 до 19:00 зазвичай вважається тихою годиною, попередив Джеймс.
10. Зоровий контакт. За словами блогера, іспанці люблять подовгу розглядати інших людей, часто концентруючись на очах, і вони не мають нічого проти того, щоб хтось розглядав їх. Туристам же слід знати, що це, як правило, “нічого не значить”, але й не дає їм право безконтрольно витріщатися на місцевих жителів.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли, чому в Іспанії не варто замовляти паелью в понеділок.