Експерти дали 10 корисних порад, як легше пережити далекі авіаперельоти
Наслідки далекомагістрального авіаперельоту можна полегшити, дотримуючись низки простих правил.
Далекомагістральні перельоти – це завжди серйозне випробування для організму. Експерти дали туристам 10 корисних порад з особистого досвіду, які допоможуть їм легше пережити авіаперельоти на далекі відстані, пише Daily Mail.
1. Швидко переходьте на місцевий час. Переведіть годинник на час пункту призначення одразу після приземлення (більшість телефонів роблять це автоматично). Жити за місцевим часом легше, якщо ви летите на захід, оскільки зазвичай ви прибуваєте ближче до часу сну. Якщо ви летите на схід, у вас може бути попереду цілий день до сну, каже авторка книги “Flying High” про життя бортпровідників Дженні Джордан.
2. Обмежте сон. Можна трохи подрімати після прибуття, бажано вранці, тому що це не вплине на ваш біологічний годинник так сильно, як довгий денний сон, і з меншою ймовірністю завадить вам спати вночі. Але краще не лягати спати в денний час. Планування заходів першого дня, навіть якщо це просто похід до ресторану для ранньої вечері, може відволікти вас від сну.
3. Обмежте алкоголь. Безкоштовні напої можуть виглядати заманливо, але алкоголь має більший ефект на величезній висоті, оскільки тиск у кабіні знижує рівень кисню в крові. Якщо ви вип’єте занадто багато, незабаром після приземлення може настати похмілля, що ще більше зіб’є з пантелику біологічний годинник. Зневоднення також викликає втому і посилює зміну біоритмів.
4. Насолоджуйтеся свіжим повітрям. Не пийте каву/чай у приміщенні в перший ранок після прибуття. Вийдіть з чашкою на балкон або в сад, щоб якомога раніше подихати свіжим повітрям і відчути денне світло на своїй шкірі. Це допоможе підсвідомості зрозуміти, що зараз ранок, і перейти на новий часовий пояс.
5. Вирушайте на прогулянку. Вчені кажуть, що власники собак, як правило, добре сплять, коли вирушають на короткі прогулянки вечорами, розминаючи м’язи і нагадуючи підсвідомості, що настала темрява. Тож ходіть у відпустці на прогулянки в сутінках і ніколи не лягайте спати одразу після вечері, оскільки до зміни часових поясів може додатися розлад шлунка.
6. Не зловживайте снодійним. Трьох ночей прийому снодійного цілком достатньо. Пігулки можуть допомогти вам заснути в новому часовому поясі, але доктор Бен Макфарлейн, автор книги “SOS для відпочинку: Рятівні пригоди мандрівного лікаря”, застерігає від цього: “Після третьої ночі ви зможете спати природно. Якщо приймання ліків увійде в звичку у відпустці, вам буде складно розірвати це порочне коло вдома”.
7. Не дозволяйте переравати ваш сон. Не ризикуйте бути розбудженим, коли ви вирішуєте трохи подрімати в готелі опівдні. Більшість бортпровідників відключають звук на мобільних телефонах і вішають таблички “Не турбувати”, щоб уникнути цього.
8. Не допускайте фонового шуму. Експерти кажуть, що варто дотримуватися низького рівня шуму в літаках і готелях. Скажіть своєму мозку, що вас оточує тихий шум активності, й ви з більшою ймовірністю заснете. Білий шум, зокрема записи палаючих дров, також може пом’якшувати звуки, які в іншому разі могли б нас розбудити.
9. Не живіть за своїм часом. Деякі мандрівники в поїздці продовжують жити за часом своєї країни, стверджуючи, що так їм легше повернутися до нього після прибуття додому. Однак критики цього методу наголошують, що це підійде лише для ділових мандрівників, які виїжджають на одну або дві ночі. Якщо ви їдете на тиждень, варто повністю ігнорувати свій рідний час.
10. Ігноруйте дивні поради. Діджей Келвін Гарріс якось сказав, що вживання в їжу сирих яєць на рейсах допомагає йому уникнути зміни часових поясів. За його словами, під час далеких рейсів він кладе в ручну поклажу шість яєць, потім розбиває їх у миску і з’їдає на своєму місці (у першому класі). Чи працює це? Навряд чи – але кожному своє.
Як повідомляв УНІАН, раніше експерти назвали найкращі місця в літаку для тих, хто хоче гарненько виспатися в польоті.