Уряд затвердив 1,5 млрд гривень субвенції на НУШ: куди підуть кошти
Джерело: life.pravda.com.ua Посилання скопійовано
Кабмін затвердив порядок та умови надання субвенції для реалізації реформи “Нова українська школа”.
Розмір субвенції на НУШ у 2024 році становить 1,5 млрд грн, повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
“У 2023 році попри повномасштабну війну нам вдалося повернути фінансування реформи “Нова українська школа”. Цьогоріч уряд його продовжив. Тобто навіть у таких складних умовах Україна ставить собі стратегічні цілі задля поліпшення якості освіти. І це дуже важливо, адже освіта – основа, на якій будуються всі державні сфери”, – сказав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Куди спрямують субвенцію для НУШ?
Закупівля необхідного майна
Зокрема, у МОН планують закупівлю:
- засобів навчання, обладнання, компʼютерного та мультимедійного обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, природничих наук для 7 класів НУШ закладів загальної середньої освіти – 1,22 млрд грн;
- засобів навчання, обладнання, мультимедійного та компʼютерного обладнання, меблів для 8 пілотних класів НУШ – 102,54 млн грн;
- навчальної та навчально-методичної літератури, зокрема електронних версій та з аудіосупроводом для 8 пілотних класів НУШ – 69,24 млн грн.
Підвищення кваліфікації.
Підвищення кваліфікації (100 млн грн) організують для керівників, їхніх заступників і вчителів закладів освіти, які навчають 7 класи НУШ, а також працюють у пілотних закладах освіти. Також планується підготовка та оплата праці тренерів-педагогів і супервізорів.
ВІДЕО ДНЯ
Для отримання коштів субвенції заклади мають відповідати кільком умовам:
- обовʼязкове співфінансування з місцевого бюджету (від 5% до 30% – залежно від індексу податкоспроможності);
- заклад освіти має працювати за денною або поєднанням денної та дистанційної форм здобуття освіти;
- у закладі освіти має бути укриття – власне або на відстані не більш як 500 метрів.
Першочергово засоби навчання закуповують для закладів освіти, майно яких знищене або пошкоджене внаслідок війни. Водночас засоби навчання, обладнання і меблі НЕ закуповують для шкіл на окупованих територіях і тих, які працюють лише дистанційно.