Публічних службовців Черкащини навчали основ вебдоступності
Тренінг із основ цифрової доступності для публічних службовців відбувся в Черкасах. Упродовж двох днів близько 100 представників державних установ та органів місцевого самоврядування, які продукують контент та адмініструють вебресурси, навчалися створювати контент у соцмережах та на сайтах, а також розробляти інші цифрові продукти з урахуванням відповідних стандартів.
Навчання організували за ініціативи Черкаської обласної військової адміністрації за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні реалізує за фінансування Швеції.
Вебдоступність – це низка вимог до онлайн-контенту для того, щоб цим електронним продуктом могли скористатися всі користувачі. Наприклад, люди із порушеннями зору, з порушеннями слуху чи когнітивними порушеннями, маломобільні користувачі тощо.
– Цифрова держава – це коли державними послугами можуть користуватись всі українці без винятку, – сказала головна спеціалістка управління розвитку цифрових навичок і цифровізації освіти Мінцифри Ярослава Дьо. – Для цього необхідно створювати безбар’єрний цифровий світ в Україні, де комфортно кожному та кожній. Саме тому спільно з UNDP ми продовжуємо активну співпрацю з метою розвитку вебдоступності. Тренінг із основ цифрової доступності, як і освітній серіал «Вебдоступність» на Дія.Освіта, надають знання та навички, що дозволять побудувати інклюзивну країну.
Як наголосив заступник начальника Черкаської ОВА Сергій Свєрчков, державні інформаційні ресурси мають бути доступними для всіх громадян.
– Тренінг із вебдоступності для публічних службовців на Черкащині є справді цінним джерелом знань, – сказав він. – Фахівці, які його проводили, мають практичний досвід у цій сфері. Далі – реалізація здобутих знань учасниками тренінгу.
Тренінг із цифрової доступності для публічних службовців напередодні також провели у Рівному та Дніпрі. Минулого року подібне навчання за фінансування Японії організували для представників держустанов та органів місцевого самоврядування у Вінниці, Львові та Полтаві.
UNDP в Україні за підтримки Швеції та інших партнерів тісно працює із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням вебдоступності державних ресурсів у країні.
Нагадаємо, у 2022 році в Україні набув чинності новий державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року органи державної влади зобов’язані упорядкувати свої цифрові продукти, відповідність до його вимог.
Джерело: dzvin.media