Вознесіння Господнє: дата, традиції та як молитися цього дня
Вознесіння Господнє – одне з найважливіших церковних свят. Відзначається воно на 40-й день від Великодня. Згідно з Біблією, Ісус після воскресіння 40 днів пробув на землі зі своїми учнями, а потім вознісся на небо. Цій події і присвячено свято.
Коли відзначають Вознесіння: дата і історія
Свято безпосередньо залежить від дня, коли віруючі відзначали Великдень. Щороку торжество відзначають на 40-й день після Світлого Воскресіння, у 2024-му році Вознесіння Господнє випадає на 13 червня.
Як свідчить Євангеліє, після того, як Ісус воскрес, він більше місяця перебував серед своєї пастви на землі. Після цього терміну він зібрав всіх своїх апостолів на горі Елеон, благословив їх і вознісся на небо у плоті. Тоді ж для присутніх було явище ангелів, які сказали, що, через деякий час, Господь знову повернеться на землю до учнів своїх.
Як святкують Вознесіння Господнє
У християнстві Вознесіння Господнє входить в число двунадесятих свят, урочисті співи починаються напередодні, а ввечері – всенічне бдіння. Віруючі відвідують служби і приділяють час молитві, а так як свято випадає на четвер, то посту в цю дату немає і православні можуть їсти будь-яку їжу.
Слов’яни відзначають цю дату, як перехід весни в літо, коли настає справжня спека. У давнину на Вознесіння водили хороводи і славили богів, щоб ті послали людям хороший урожай. Також було прийнято влаштовувати галасливі гуляння і співати пісні.
На Вознесіння існує важлива традиція – пекти пироги з зеленою цибулею, а також особливі частування, які називаються “драбинка”. Це пиріг, на якому господині зверху робили з тіста кілька “перекладин”, відповідних щаблям по числу небес апокаліпсису. Ці коржі було прийнято освячувати в церкві і пригощати ними рідних.
Що можна робити і що не можна на Вознесіння Господнє
Православна церква в це свято категорично забороняє:
відмовляти в допомозі нужденним;
лихословити і пліткувати;
вінчати;
поминати покійних і їздити на кладовища;
плювати на землю – по ній в цей день ходить Ісус.
Працювати на Вознесіння можна, адже торжество випадає на четвер і не кожна людина може взяти собі вихідний. Віруючі в цей день намагаються допомагати жебракам і подавати милостиню.
Джерело: dzvin.media