109 випадків ВІЛ-інфекції зафіксовано на Черкащині з початку року
Із початку 2024 року в Україні офіційно зареєстровано 3648 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 1019 пацієнтів діагностовано СНІД, а 415 людей померли від СНІДу. В закладах охорони здоров’я перебувають на обліку 4062 ВІЛ-позитивні особи та 1177 хворих на СНІД. На Черкащині виявлено 109 випадків ВІЛ-інфекції та 19 випадків СНІДу. 11 осіб померло від СНІДу. Про це інформує ДУ “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”.
ВІЛ-інфекція – це інфекційне захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Вірус вражає клітини імунної системи, викликаючи їх загибель. У зв’язку з цим імунітет людини падає і поступово ВІЛ-інфекція переходить в свою останню стадію – СНІД.
СНІД – синдром набутого імунодефіциту. При СНІДі ослаблений організм стає схильний до захворювань, з якими імунна система здорової людини зазвичай справляється.
З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно в третю неділю травня проходить Міжнародний день пам’яті людей, які померли від СНІДу. Цей день – символ підтримки тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом, та пам’яті тих, кого вже немає з нами.
За кілька років з’явився символ руху проти цієї хвороби – червона стрічка.
Головною метою цього дня є вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.
За даними ЮНЕЙДС загальна кількість людей, інфікованих ВІЛ в світі складає понад 35 мільйонів.
Кожної години у світі інфікується вірусом імунодефіциту людини понад 300 людей. Від хвороб, зумовлених ВІЛ, щодня помирає 5,5 тисяч людей. На жаль, епідемія ВІЛ/СНІДу не оминула і Україну.
Впровадження антиретровірусної терапії, розширення доступу до тестування на ВІЛ та підвищення обізнаності суспільства щодо небезпеки ВІЛ-інфекції, внесли свій вклад в стримування темпів поширення хвороби.
Однак офіційна статистика відображає лише частину реальної кількості людей, які живуть з ВІЛ. Враховуючи перебіг захворювання (хвороба майже не проявляє себе тривалий час), низький рівень знань про ВІЛ-інфекцію, страх пройти обстеження на ВІЛ призводить до того, що багато ВІЛ-позитивних людей живуть не знаючи, що вони інфіковані.
Не знаючи свій ВІЛ-статус ми ризикуємо своїм життям та здоров’ям близьких нам людей.
Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.
Отже у День пам’яті померлих від СНІДу Україна, згадує людей, які пішли з життя через СНІД та ще раз нагадає про глобальну небезпеку ВІЛ-інфекції для людей, які живуть.