У селах Черкащині планують створити служби, які контролюватимуть якість питної води — Новини Черкас за сьогодні
У сільських територіальних громадах Черкащини хочуть створити спеціалізовані комунальні служби по технічному обслуговуванню, експлуатації джерел і систем водопостачання для забезпечення населення доброякісною питною водою.
Про це повідомили в пресслужбі ЦКПХ у Черкаській області.
Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віта Макогін повідомила, що на контролі Головного управління перебуває 337 об’єктів водопостачання, з яких 238 — централізованого типу. Фахівцями Головного управління взяли участь 81 комісійній перевірці 77 об’єктів централізованого водопостачання та 4 нецентралізованих, під час яких на 57,9% об’єктів виявлено порушення санітарного законодавства.
За результатами встановлених відхилень питної води керівникам водопостачальних підприємств надавались рекомендації по вирішенню питання покращення води питної. Зокрема:
- передбачити в місцевих бюджетах кошти на виконання програм з питань поліпшення рівня забезпеченості населення питною водою гарантованої якості та в достатній кількості впровадження оочистки питної води на системах централізованого і децентралізованого водопостачання насамперед для водозабезпечення закладів освіти, лікувальних та інтернатних закладів.
- у сільських територіальних громадах створити спеціалізовані комунальні служби по технічному обслуговуванню, експлуатації джерел і систем водопостачання з метою забезпечення сільського населення доброякісною питною водою.
- вжити належних заходів щодо забезпечення населення питною водою гарантованої якості, утримання джерел водопостачання відповідно до вимог санітарного законодавства, дотримання технології водопідготовки, забезпечення виробничого лабораторного контролю якості та безпечності питної води відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
- забезпечити розробку та погодження у встановленому порядку
з Держпродспоживслужбою та ДУ «Черкаський ОЦКХ МОЗ» робочих програм виробничого контролю якості питної води, проведення паспортизації нецентралізованих джерел водопостачання відповідно до вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». - вжити вичерпних заходів стосовно доведення показників якості та безпечності питної води на комунальних та сільських водогонах, які подають воду з відхиленнями від встановлених нормативів, до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
- визначити перелік та обсяг споруд і систем питного водопостачання комунальних та сільських водогонів, що першочергово потребують проведення капітального ремонту та забезпечити проведення необхідних робіт.
- визначити резервні джерела і системи питного водопостачання
та забезпечити застосування індивідуальних та групових засобів очищення
і знезараження питної води на об’єктах водопостачання відповідно до вимог санітарних норм і правил. - вжити заходів щодо недопущення скидів недостатньо очищених
та незнезаражених стоків у водойми, які є джерелами централізованого питного водопостачання. - забезпечити нормативні запаси реагентів, знезаражуючих засобів
і реактивів для очищення та знезараження питної води, водозабірних
та водорозподільчих споруд, проведення необхідного лабораторного контролю за якістю питної води в умовах виникнення епідемічних ускладнень з гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь. - своєчасно інформувати споживачів через засоби масової інформації про якість питної води та стан питного водопостачання, виявлені відхилення від нормативних показників та вжитих заходів відповідно вимог Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».