На Черкащині судитимуть двох жителів Дніпра за шахрайську схему з “зеленою” енергетикою — Новини Черкас за сьогодні

d5b4daebf91c99999a5d2de47dca0045

На Черкащині до суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох жителів Дніпра за незаконно заволодіння коштами держави на понад 29 млн грн.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, упродовж 2020-2024 років двоє жителів Дніпра налагодили шахрайську схему отримання виплат від держави за електроенергію, вироблену генерувальними установками приватних домогосподарств.

Підозрювані підробили документи про наявність у власності 139 житлових будинків у Дніпропетровській області. Натомість на цих земельних ділянках встановили комплекси сонячних панелей і виробляли електроенергію в промислових масштабах.

Надалі вони укладали договори на продаж електроенергії державі за «зеленим» тарифом, оформлюючи продаж від імені приватних домогосподарств. Це було вигідно, оскільки держава купує електроенергію у побутових виробників дорожче, ніж у суб’єктів господарювання. Така схема дозволяла отримувати більший дохід коштом різниці в тарифах, використовуючи привілеї, передбачені для домашніх виробників електроенергії.

За період протиправної діяльності спільники шляхом обману незаконно заволоділи коштами держави на загальну суму понад 29 млн грн.

Джерело

Created by Gramatorik and information support by Poshuk.info